Polskie Taunton

Switch to desktop

Polska Parafia w Taunton

Kościół św. Jerzego w Taunton

Od grudnia 2007 roku istnieje w Taunton Polska Parafia p.w. NMP Matki Kościoła. Parafia mieści się przy Billet Street (TA1 3NN), jej siedzibą jest kościół św. Jerzego (St. George Church). Polska parafia w Taunton, będąca jednocześnie Lokalną Polską Misją Katolicką należy do diecezji Clifton (diocese of Clifton). Parafia posiada ośrodki duszpasterskie również w Yeovil i Bridgwater, czyli swoim zasięgiem obejmuje znaczną część Somersetu.

Pierwszym duszpasterzem Polaków w Taunton i okolicy był proboszcz polskiej parafii w Bristolu, ksiądz Zygmunt Frączek. Natomiast pierwszym proboszczem utworzonej w grudniu 2007 r. polskiej parafii w Taunton był ks. Stefan Orzeł. Obecnie, od stycznia 2013 roku proboszczem polskiej parafii w Taunton jest ks. Tomasz Siembab.

Msze święte w języku polskim odprawiane są na terenie parafii w następujących dniach i godzinach: sobota, 18.30 - kościół św. Józefa w Bridgwater; niedziela, 9.30 - kościół św. Józefa w Weston-super-Mare; niedziela, 12.30 - kościół św. Jerzego w Taunton; niedziela, 16.30 - kościół Ducha Świętego w Yeovil.

Więcej informacji o polskiej parafii p.w. NMP Matki Kościoła w Taunton można znaleźć na stronie internetowej parafii: www.parafiataunton.co.uk. - Niestety, od pewnego czasu trudno się po niej poruszać, dlatego najważniejsze informacje znaleźć można na stronach nieoficjalnych Polskiej Parafii w Taunton, dostępnych pod linkiem: http://www.taunton.pl/parafia/

2012 © TAUNTON.PL

Top Desktop version